Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/seo/public_html/280.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349

Warning: mkdir(): Disk quota exceeded in /home/seo/public_html/280.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 504
Jak ćwiczyć skupienie uwagi | Poprawa pamięci

Co na problemy z koncentracją uwagi

Wiele osób narzeka na niemożność skupienia się na najprostszych codziennych zajęciach. Często ciężko skupiać nam uwagę na czytaniu, zwłaszcza jeśli mamy do czynienia z tekstem zawiłym, naukowym, wymagającym wytężenia umysłu. Maksymalne skupienie, pozwala efektownie pracować i uczyć się, a jeśli coś ewidentnie nam w tym przeszkadza to niestety, ale wyniki są niezadowalające.

Problemy z koncentracją mogą wynikać ze stresującego trybu życia, nawału zajęć i obowiązków jak też braku mikroelementów odpowiedzialnych za dobre funkcjonowanie układu nerwowego jak i wszytki zmysłów. Po pierwsze zadbajmy o dobrą kondycję fizjologiczną organizmu. Odpowiednie wysypianie się, spożywane wartościowych posiłków, uzupełnianie braków magnezu jak też witamin szczególnie potrzebnych dla mózgu, to są sprawy priorytetowe. Picie odpowiednio dużych ilości wody, po to by nawodnić komórki i wspomóc ich pracę. Odwodnienie skutkuje bólami głowy, ogólnym zmęczeniem, rozdrażnieniem.

Dodatkowo dbałość o kondycję fizyczną wpływa niesamowicie na procesy myślowe. Codzienne ćwiczenia to nie tylko korzyść dla mięśni, ale również dla mózgu i lepsza odporność na choroby. Po drugie by pozbyć się uczucia rozbicia i maksymalnie skoncentrować się na dowolnej czynności, należy trenować pamięć i silną wolę. Ta jest odpowiedzialna za wiele skutecznych działań w życiu, pozwala rzucić nałogi, schudnąć i ogólnie walczyć z nawykami. Kształtowanie silnej woli, poprzez wyznaczanie sobie planów działania, konsekwentne ich realizowanie poprawia także koncentrację. Jeśli mamy plan, wiemy że w danej chwili robimy coś a za godzinę lub dwie przejdziemy do kolejnego zadania, łatwiej się skoncentrować na jednej czynności.

Zwykle natrętne myśli, dotyczące zdarzeń, innych obowiązków, spraw niecierpiących zwłoki, powodują nieumiejętność skupiania się na najwyższym poziomie. Umiejętność doskonałego skupiania się wspomaga uczenie się na pamięć, jak też szybkie przyswajanie wiedzy bez zbędnego wysiłku, powtarzania czy wielokrotnego czytania tych samych partii materiału. Istotne jest nastawienie mentalne: należy być pewnym siebie, zawsze doprowadzać do skutku rozpoczęte sprawy a te mało ważne eliminować. Dodatkowo ze swego otoczenia usuwamy wszelkie rzeczy przeszkadzające w skupianiu się.